2021 Yılının İlk Yağlı Güreşleri Kumluca’da Düzenlendi

Okunuyor | 2021 Yılının İlk Yağlı Güreşleri Kumluca’da Düzenlendi
 2021 Yılının İlk Yağlı Güreşleri Kumluca’da Düzenlendi

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kumluca ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri müsabakalarına katıldı.

Kumluca ilçesinde 22-23 Mayıs tarihlerinde koronavirüs salgını sonrası ilk kez düzenlenen ve sezonun ilk güreşi olma özelliği taşıyan Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Vali Yazıcı’ya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca Kaymakamı Uğur Kolsuz, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Yücel Yılmaz ve protokol üyeleri eşlik etti.

1300 Pehlivana Test Yapıldı

Koronavirüs salgını nedeniyle güreşlerin geçen yıl yapılamadığını ifade eden Vali Yazıcı “2021 yılının ilk yağlı pehlivan güreşlerimizi Kumluca’mızda başlatıyoruz. Güreş camiasına hayırlı uğurlu olsun. Ata sporumuz olan geleneksel yağlı pehlivan güreşlerini bir sezon aradan sonra Kumluca ilçemizde yeniden gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 1300 pehlivan, ata sporumuz olan yağlı güreş müsabakalarında mücadele etti. Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde müsabakalara katılan pehlivanlara tek tek koronavirüs testi yapıldı. Ayrıca yine tedbirler kapsamında seyirci almadık. İnşallah seneye seyircilerimizle birlikte güreşleri izleriz. Müsabakalarda başarılı olan ve güreşlere katılan bütün sporculara teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, müsabakalarda birinci olarak altın madalya kazanan ve Kumluca Güreşleri Başpehlivanı unvanı kazanan Orhan Okulu’ya ödülünü takdim etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın