Antalya Zafer Bayramı’nın 99’uncu Yıl Dönümünü Kutladı

Okunuyor | Antalya Zafer Bayramı’nın 99’uncu Yıl Dönümünü Kutladı
 Antalya Zafer Bayramı’nın 99’uncu Yıl Dönümünü Kutladı

Antalya’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü, Cumhuriyet Meydanı’nda Covid-19 tedbirleri alınarak düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalara katılan Vali Ersin Yazıcı Hükümet Konağı’nda tebrikleri kabul etti.

Atatürk Anıtına Çelenk Sunuldu

30 Ağustos Zafer Bayramı Antalya’da coşkuyla kutlandı. Kutlamalara, Vali  Ersin Yazıcı, Antalya Milletvekilleri Abdurrahman Başkan, Aydın Özer, Cavit Arı, Çetin Osman Budak, Feridun Bahşi,  Kemal Çelik, Mustafa Köse, Rafet Zeybek, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erdal Köse, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, Büşra Dirgen Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Orhan Özdemir, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Kamu Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çelenk Sunma Töreni’yle başlayan kutlamalarda Vali Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Büşra Dirgen Özdemir Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Vali Yazıcı Tebrikleri Kabul Etti

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu tören, resmi kabul için Hükümet Konağı’nda devam etti. Valilik bahçesinde gerçekleştirilen tebrik kabulünün ardından Vali Ersin Yazıcı beraberindeki heyet ile Cumhuriyet Caddesi’nde düzenlenen resmi geçit törenine katıldı.

Geçit Törenini Antalyalılar Alkışlarla İzledi

Vali Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Büşra Dirgen Özdemir tören aracına binerek protokolün ve vatandaşların bayramını kutladı. Daha sonra geçilen tören alanında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı ve şiirler okundu. Halk oyunları gösterisi gerçekleşti. Program İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı personeli ile Gazi ve şehit yakınları derneklerinin geçit töreni ve araç kortejiyle sona erdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın