ATSO Başkanı Davut Çetin’den Ramazan Bayramı Mesajı

Okunuyor | ATSO Başkanı Davut Çetin’den Ramazan Bayramı Mesajı
 ATSO Başkanı Davut Çetin’den Ramazan Bayramı Mesajı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak ATSO üyelerinin, Antalyalıların ve tüm İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Davut Çetin mesajında şunları kaydetti;

“Covid 19 salgını nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da farklı bir Ramazan ayı yaşadık. Ramazan Bayramı’nı da buruk karşılıyoruz. Bizim geleneğimizde Ramazan Bayramı’nda tüm sevdiklerimizle, komşularımızla bir arada olmak vardır. Ancak pandemi süreci geleneksel kutlama alışkanlıklarımıza bu yıl da her zamankinden daha fazla dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor. Bu bayram belki sevdiklerimizi, akrabalarımızı komşularımızı ziyaret edemeyeceğiz, büyüklerimizin ellerini öpemeyeceğiz, küçüklerimize sarılamayacağız ama biliyoruz ki bugünler de geçecek. Uzun bir tam kapanma sürecinin ardından bu zor dönemin geride kalması en büyük temennim. Umarım en kısa sürede bu felaketi geride bırakırız ve bir daha yaşamayız.

Bayramları anlamlı kılan yardımlaşma ve gönül gönüle olma duygusudur. Bayramlar manevi duyguların yükseldiği, kırgınlıkların, küslüklerin geride bırakıldığı özel günlerdir. Ramazan Bayramı Müslümanların birbiriyle kucaklaşma günüdür. Sevgiyi ve paylaşmayı ne kadar çoğaltabilirsek yaşadığımız dünya o kadar güzelleşecek, huzur dolu olacaktır.

Biz Antalya olarak özellikle bayramlarda ülkemizin dört bir yanından yüzbinlerce insanımızı kentimizde misafir etmeye alışmış bir kentiz. Bu vesileyle bayramda Antalya’ya gelemeyecek olan ama kalbi Antalya sevgisiyle atan dostlarımızı da çok özlediğimizi ve normalleşme döneminde dört gözle kentimize beklediğimizi ifade etmek isterim.

Ramazan Bayramı’nın ekonomide de bereketli bir sürecin habercisi olmasını diliyorum.

Ramazan’ın bize öğrettiği sabra her zamankinden çok bu pandemi günlerinde ihtiyacımız var. İnanıyorum ki zor günleri sabrederek çok yakında aşacağız.

Bütün insanların kalplerine sevgiyi, kardeşliği ve güzellikleri doldurduğu bayram sevinçlerinin kalıcı olması dileğiyle, herkesin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın