Başarılı Firmalarımız Gurur ve Övünç Kaynağımız

Okunuyor | Başarılı Firmalarımız Gurur ve Övünç Kaynağımız
 Başarılı Firmalarımız Gurur ve Övünç Kaynağımız

Vali Yazıcı, Organize Sanayi Bölgesin de faaliyet gösteren Anzatsan Mühendislik firmasını ziyaret ederek, Antalya’daki başarılı firmaların gurur ve övünç kaynakları olduğunu belirtti.

Savunma sanayi, otomotiv sanayi ve kompozit sanayinde faaliyet gösteren Anzatsan Mühendislik Sanayi Ticaret AŞ’yi ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, Yönetim Kurulu Başkanları Hasan Kaya ve oğlu Kıvanç Kaya’dan üretim faaliyetleri ve ürün yelpazesi hakkında bilgi aldı.

Bilgi ve Birikimi Değere Dönüştürmeliyiz
Organize Sanayi Bölgesindeki firmaların bilgi ve birikimlerinin katma değerli ürünlere dönüşmesinde özellikle Ar-Ge ve inovasyona verdikleri değerin olduğunu söyleyen Vali Yazıcı; “Bilgi ve birikimimizi katma değerli ürünlerle desteklemedikçe, bunu değere dönüştürmedikçe bir anlam ifade etmez. Ziyaret etmiş olduğumuz firmaların ortak noktaları, Ar-Ge ve inovasyon odaklı başarılı çalışmalar yürüterek sektörlerinde fark yaratan firmalar olması. Tecrübemizi geliştirmek için daha çok çalışmaya daha çok Ar-Ge ve inovasyona ağırlık vermeye devam etmeliyiz.” dedi.

Savunma sanayi başta olmak üzere otomotiv sanayi ve kompozit sanayinde de birçok çalışma yürüttüklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Kaya milli teknoloji ve yerli üretim hedefleri doğrultusunda yeni projeler geliştirmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Pandemiye Rağmen Üretim Arttı
Üretim sektörünün pandemiden olumsuz etkilenmemesi için büyük çaba gösterdiklerini belirten Vali Yazıcı; “Üretimin sorunsuz devam etmesi, üretimin zarar görmemesi için birçok çalışma yaptık. Çünkü burası ülkemizin önemli üretim merkezlerinden biri. Bu süreçte şehrin dinamikleriyle sürekli iletişim halinde olarak bu zorlu dönemi yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Aşılamanın da hızlanmasıyla çok kısa zaman zarfında pandeminin gündemimizden çıkacağını düşünüyorum. Pandemi dönemine rağmen şehrimizdeki üretim noktasında iyi bir sınav verdik. Pandemiye rağmen üretimimiz arttı. İnşallah pandeminin gündemimizden tamamıyla düşmesinden sonra şehrimizi el birliğiyle üretim, istihdam ve ihracat noktasında daha ileriye taşıyacağız.” ifadelerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın