Başkan Böcek Demre’de

Okunuyor | Başkan Böcek Demre’de
 Başkan Böcek Demre’de

Demre ilçesini ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi tarafından 13.5 milyon liralık yatırımla yapımı tamamlanan sulama tesisi projesini hizmete aldı. Başkan Böcek, 1263 dekar toprağı suyla buluşturacak tesisle çiftçinin tarlasına bereket, bolluk, kazanç akacağını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bürokratları ile birlikte Demre ilçesine çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya’yı ziyaret eden Başkan Böcek, düzenlenen toplantıda sorun, talep ve önerileri dinledi. Başkan Muhittin Böcek, tarım ve turizm merkezi Demre’nin hizmetin en iyisine layık olduğunu belirterek, “Okan Başkanımızla birlikte seçim sürecinde vatandaşlarımıza ne söz verdiysek sırasıyla yerine getiriyoruz. Bugün de cadde düzenlemeleri dahil olmak üzere sosyal, kültürel, alt yapı ve turizmle ilgili yapılması gerekenleri görüştük. Biz birlikte güçlüyüz. Çalışmalarımıza ayni azim ve kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.  

DEMRE TARIMINA CAN SUYU

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, toplantının ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından Demre’ye kazandırılan kapalı devre sulama sistemini de faaliyete geçirdi. Başkan Böcek, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya ile butona basarak sisteme ilk suyu verdi. Başkan Muhittin Böcek, Demre için büyük önem taşıyan, 13.5 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen proje ile ilk etapta 550 çiftçi ailesi için artık sulamanın sorun olmaktan çıkacağını belirtti.

ÇİFTÇİNİN KAZANCI ARTACAK

Başkan Böcek, şunları aktardı: “Toprak suyu özledi. Biz de bu özlemi giderdik. Demre-Gürses-Davazlar-Yavu-Kapaklı’da 1263 dekar toprağı suyla buluşturacak tesisimizle çiftçimizin tarlasına bereket, bolluk, kazanç akacak. Yerelden kalkınma hamlemizle, hayata geçirdiğimizi projelerimizden sadece biri bu. Azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bereketli ve hayırlı uğurlu olsun.”

VERİMLİ TOPRAKLAR SUYLA BULUŞTU

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya da, böyle bir yatırımı Demre’ye kazandırdığı için Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Oldukça verimli topraklara sahip 5 mahallenin ciddi su sıkıntısı yaşadığını belirten Başkan Kocakaya, “35 kilometrelik bir hatla, 650 metreye terfi edilerek getirilen bu su Demre’nin verimli topraklarına can verecek. Demreliler adına size şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR

Başkan Muhittin Böcek ve Başkan Kocakaya, Gürses’te suyun toprakla buluştuğu ana da tanıklık etti. Gürses Muhtarı Ramazan Sert, Kapaklı Muhtarı Salim Özer, Davazlar Muhtarı İbrahim Doğan ve Yavu Muhtarı Yaşar Palaz Başkan Böcek’e teşekkür ederek, “Çiftçinin her zaman yanında oldunuz. Buraya su ve hayat getirdiniz. Su hayattır ve siz bizi suya kavuşturdunuz. Emeğinize desteğinize çok teşekkür ederiz” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın