Başkan Böcek Hayvanları Koruma Günü’nü Toros’la kutladı

Okunuyor | Başkan Böcek Hayvanları Koruma Günü’nü Toros’la kutladı
 Başkan Böcek Hayvanları Koruma Günü’nü Toros’la kutladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü Elazığ depreminden yaralı olarak kurtarıldıktan sonra sahiplendiği ve Toros adını verdiği kedisi ile kutladı.

Başkan Muhittin Böcek, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Elazığ depreminden yaralı olarak kurtarıldıktan sonra sahiplendiği Toros’u unutmadı. Toros’u başkanlık makamında ağırlayan Başkan Böcek, sevimli kediyi severek, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutladı. Toros’un ekibinin bir parçası olduğu belirten Başkan Böcek, şunları söyledi: “Toros bizim maskotumuz oldu. 12 yaşında sağlıklı bir şekilde yaşaması için her şeyi yapıyoruz. Sevimli dostlarımızı ve hayvan haklarını çok önemsiyoruz. Onların da yaşama hakkı var” dedi. 

Konyaaltı Belediye Başkanı iken Sokak Hayvanları için çok güzel bir rehabilitasyon merkezi yaptıklarını hatırlatan Başkan Böcek, “Şimdi de Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak 480 dönüm üzerinde çok güzel bir sokak hayvanları bakım evi inşa ediyoruz. Burada 1232 köpeğimiz ve 732 kedimize bakım verebileceğiz. Burası bir hastane hüviyetinde olup aynı zamanda acil müdahale ünitesinin olduğu onlar için her şeyin düşünüldüğü bir merkez olacak. Hayvanseverlerimizle fikir alışverişinde bulunarak sevimli dostlarımız için yapılması gereken ne varsa yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın