Başkan Böcek, ‘Yanıyoruz’

Okunuyor | Başkan Böcek, ‘Yanıyoruz’
 Başkan Böcek, ‘Yanıyoruz’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’nın, Manavgat, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa ilçelerinde yangınları söndürme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. ‘Yanıyoruz’ diyen Başkan Böcek, amaçlarının bir an önce yangını söndürmek olduğunu belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yangın değerlendirme toplantısına katıldı. Başkan Böcek, daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Afet Yönetim Merkezine gelerek ekibiyle çalışmalar hakkında toplantı yaptı. Toplantının ardından açıklama yapan Başkan Böcek, yangın söndürme çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi. 

SİYASET ÜSTÜ BİR DAYANIŞMA

Siyaset üstü bir yardımlaşma ve dayanışma örneği sergilendiğini belirten Başkan Böcek, Büyükşehir Belediyesi’nin 1146 çalışanının, Orman Bölge Müdürlüğü ekipleriyle birlikte gece gündüz demeden Manavgat, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa ilçelerinde yangın söndürme çalışmalarına karadan devam ettiğini söyledi. Havadan söndürme çalışmalarının da artırıldığını belirten Başkan Böcek, “Dün Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu geldi. Bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan geldi. Yangınla ile ilgili çalışmalarımızı paylaştık. 7 bakanımız burada. Bir can kaybı yaşanmaması için canla başla mücadele ediyoruz” dedi.

DUA EDİYORUZ

Yangında şuana kadar 5 kişinin yaşamını yitirdiğini belirten Başkan Böcek, “Bugün iki işçimizin vefatı bizi derinden üzdü. Canlarımız yanıyor. Hala ormanda canlarımız var. Geleceğimiz yanıyor. Yanıyoruz. Yangının sona ermesi için dua ediyoruz. Bir an önce yangın söndürülmesi için uğraşıyoruz. Sarp kayalıklar bizi zorluyor. Buralarda sadece helikopter ve uçaklar etkili oluyor” dedi.  Yangından etkilenen mahallelere su vermeye devam ettiklerini anlatan Başkan Böcek, “Mahallelere su vermeye devam ediyoruz. Jeneratörler, arazöz ve hazır su ulaştırıyoruz. 6 mahalleye su veremedik. Yangın Alanya sınırına yangın ulaştı. Tahliye işlemleri yapılıyor. Hepimiz 7 /24 burada çalışıyoruz. Kamu kurumu ve kuruluşları iş başında. Amacımız bir an önce yangını söndürmek. Bu konuda katkı koyan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

TÜM BİRİMLER GÖREVDE

Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Dairesi, ASAT, Kırsal Hizmetler, Fen İşleri, Park Bahçeler, Sosyal Hizmetler, Çevre Koruma, Sağlık İşleri, Tarımsal Hizmetler, İlçe Hizmetleri, Muhtarlık İşleri, Basın, Kent Tarihi, Gençlik Spor, Kültür Dairesi, Destek Hizmetleri, Ulaşım Hizmetleri birimleriyle yangından zarar gören vatandaşların yaralarını sarmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Bir yandan ASAT ekipleri mahallere su vermeye çalışırken, diğer yandan hayvanların tahliyesi ve gömülme işlemleri sürüyor. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı saman ve yem dağıtımı yaparken, toplanan yardımlarda ihtiyaçları olan vatandaşlara ulaştırılıyor.  

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın