Büyükşehir 70 yıllık içme suyu hattını yeniliyor

Okunuyor | Büyükşehir 70 yıllık içme suyu hattını yeniliyor
 Büyükşehir 70 yıllık içme suyu hattını yeniliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Muratpaşa İlçesi Üçgen Mahallesi’nin 70 yıllık içme suyu şebekesini yeniliyor. Çalışmalar kapsamında toplam 2 bin 700 metre şebeke hattı ve bin metre abone şube yolu yenilemesi gerçekleştirilecek. 

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü’nün, kent merkezi ve ilçelerde içme suyu altyapısının eskiyen ve sorunlu bölümlerini yenileme çalışması sürüyor. Antalya’nın en eski mahallelerinden Üçgen Mahallesi’nde ASAT ekipleri tarafından şebeke ve şube yolu yenileme çalışması yapılıyor. 

15 BİN KİŞİ FAYDALANACAK

Mevcut içme suyu şebeke hattı 1950’li yılların başından kalan Üçgen Mahallesi’nde ömrünü tamamlamış, eskiyen galvaniz borular daha sağlıklı ve uzun ömürlü içme suyu borularıyla değiştiriliyor. Ekipler tarafından toplam 2 bin 700 metre şebeke yenilemesi ve bin metre abone şube yolu yenilemesi gerçekleştirilecek. Alt yapı çalışması tamamlandığında yaklaşık 15 bin mahalle sakini uzun yıllar sağlıklı şekilde kullanabilecekleri içme suyu altyapısına kavuşacak.  

BAŞKAN BÖCEK ÇALIŞIYOR 

Üçgen Mahallesi Muhtarı Aynur Baycın, içme suyu şebekesinin yaklaşık 70 yıllık olduğunu belirterek “Çıkan su boruları gördük. Paslanmış, çok kötü durumda. Büyükşehir Belediyesi sağlıklı şebeke döşedi. Yenilenen içme suyu şebeke hattımızla birlikte kesintisiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşuyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Mahalle esnafından Atilla Toplu da ASAT’ın alt yapı çalışmasından memnun olduğunu ifade ederek, “Hizmeti Başkan Muhittin Böcek’ten görüyoruz. Allah yolunu açık etsin” dedi. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın