Elmalı’da ASFİM yüzme kurslarına yoğun ilgi

Okunuyor | Elmalı’da ASFİM yüzme kurslarına yoğun ilgi
 Elmalı’da ASFİM yüzme kurslarına yoğun ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ASFİM Yaz Spor Okulları kapsamında Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi kapalı yüzme havuzunda başlatılan kurslarda yoğun ilgi yaşanıyor. Ağustos ayı ile birlikte başlayan yüzme kurslarında profesyonel eğitmenler eşliğinde 140 çocuk eğlenerek yüzmeyi öğreniyor. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi yediden yetmişe Antalyalıları spor ile buluşturmaya devam ediyor. Uzun süre devam eden pandemi süreci ile sosyal hayat ve spordan uzak kalan Elmalılı vatandaşlar Elmalı Kültür Merkezindeki yüzme havuzu ve fitness salonunda hem spor yapıyor hem de sosyal hayata katılıyor. 

140 ÇOCUK YÜZME ÖĞRENİYOR

Uzun süren pandemi kısıtlamalarının ardından kapılarını yeniden açan yüzme havuzu Elmalılılara hizmet vermeye başladı. ASFİM’e kayıt yaptıran vatandaşların yanı sıra 7 yaş üzeri çocukların faydalanabildiği yüzme kursları yoğun ilgi görüyor. Yüzme bilmeyen 140 çocuğun 20 kişilik gruplar halinde başladığı hafta içi kurslarında Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri erkek çocukları, Salı ve Perşembe günleri ise kız çocuklarına yüzme dersi veriliyor. 

PROFESYONEL EĞİTMENLERDEN DERS

Yaş gruplarına göre kurs saatleri belirlenen çocuklar profesyonel eğitmenlerin birebir özel ilgisiyle eğlenerek yüzme öğrenirken sıcak havalarda serinlemenin keyfini çıkarıyor. Hijyen standartlarına titizlikle uyulan kurslarda günlük olarak havuz suyunun ölçümleri yapılıyor. Pandemi koşullarına uygun önlemler alınan yüzme havuzunda vatandaşlar da akşam saatleri ile hafta sonları kadın ve erkek grupları olarak yüzme keyfine devam ediyor.

KAYITLAR SÜRÜYOR

Elmalı ASFİM kurslarına, online kayıt sistemi ile www.abbsporhizmetleri.com web adresinden veya kurs merkezinden başvurmak mümkün. Yaz yüzme kurslarında yaşanan yoğunluk nedeniyle başvuru sırasına göre ana liste ve yedek liste oluşturuluyor. Kurslara katılmayan kursiyerlerin yerine yedek listelerde olan kursiyerler davet ediliyor. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın