Esnafımızın Sorunlarını Birlikte Hareket Ederek Çözeceğiz

Okunuyor | Esnafımızın Sorunlarını Birlikte Hareket Ederek Çözeceğiz
 Esnafımızın Sorunlarını Birlikte Hareket Ederek Çözeceğiz

Vali Ersin Yazıcı, Antalya Esnaf Odaları Başkanlarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. Bölge esnafının taleplerini ve sıkıntılarını değerlendirmek için toplantılara devam eden Vali Yazıcı, “Sorunları birlikte konuşalım, tartışalım. Birlikte hareket ederek sorunları ve sıkıntıları çözebileceğimize inanıyorum.” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, yeni kısıtlamalar ve ramazan boyunca uygulanacak pandemi tedbirlerinin değerlendirildiği toplantıda Antalya Esnaf Odaları Başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıya Vali Yazıcı’nın yanı sıra; Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yusuf Erdemir, Antalya Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yüksel Uzun, Antalya Fotoğrafçılar Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Bayrak, Antalya Kuaförler ve Manikürcüler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Tolgahan Demir, Antalya Medeni Eşya Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ali Gülaçtı, Antalya Marangozlar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kemal Evyapan, Antalya Mobilyacılar ve Lakeciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Kılıç, Antalya Oto Tamirciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ünver Dağlar ve Antalya Elektronikçiler Radyo ve TV Tamircileri ve Malzeme Satıcıları Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Metin Süngün katıldı.

Pandemi döneminin özellikle bölge esnafı için zorlu geçtiğini ve esnafın bu dönemde çok sıkıntı çektiğini aktaran Vali Yazıcı, birliktelik ruhuyla birçok sorunun üstesinden gelebileceklerini ifade etti. Pandemi dönemindeki sıkıntılarının giderilmesi noktasında çözüm önerilerini ileten Esnaf Odası Başkanlarıyla tek tek sohbet eden Vali Yazıcı, bu zorlu süreçte ve sonrasında esnafın her daim yanında olduğunu belirtti.

Aşılama Sonrası Ülke Olarak Rahat Bir Nefes Alacağız
Önümüzdeki sürecin turizm ve ülkemiz için önemli olduğunu dile getiren Vali Yazıcı; “İnşallah önümüzdeki birkaç ay içerisinde aşılamayı büyük oranda gerçekleştireceğiz. Bu beladan kurtulmak için aşılama şart. Aşılama sonrası ülke olarak hep birlikte rahat bir nefes alacağız. Ülke olarak tek başına bizim aşılama yapmamız bir şey ifade etmiyor. Biz dünyadan kopuk yaşamıyoruz. Tüm dünyada aşılamanın hızlı bir şekilde gerçekleşmesi lazım. Özellikle yakın çevremizdeki ülkelerde bu beladan kurtulmak için aşılama hızlı bir şekilde gerçekleştirilmeli. Bu süreçte çok zorlandık, çok sıkıntıdayız. Özellikle sizler sıkıntıdasınız. Bunun farkındayız. Ama sağlıktan önemli bir şey yok. Her şeyin başı sağlık.” diye konuştu.

Esnaf Odalarıyla 7’nci Toplantı
Vali Ersin Yazıcı’nın göreve başladığından bu yana kendileriyle birçok program gerçekleştirdiğini belirten Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Adlıhan Dere; “Sayın Valimiz Antalya’da göreve başladığından bu yana oda başkanlarıyla yapmış olduğu 7’nci toplantı. Toplamda da 14 tane program gerçekleştirdik. 9 ay gibi kısa bir süre olmasına rağmen bize göstermiş ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz. Esnafımızın dertleriyle dertlenen, esnaf dostu bir Valimiz var. Ne zaman sıkıntılarımızı ilettiysek hep yanımızda. Böyle bir Vali ile çalışmaktan son derece mutluyuz. Bizlerin sorunlarını ve taleplerini dinlediğiniz için Oda başkanlarımız ve yaklaşık 90 bin esnaf ve sanatkâr adına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Pandemiden Zarar Gören Esnafımızın Yanında Oldunuz
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Dere; “Bugün 12 Oda Başkanımız ile 2. Grup Merkez Oda Başkanları toplantımızı gerçekleştireceğiz. Toplam 10.869 esnaf ve Sanatkârımızı temsilen oda başkanlarımız burada. Sayın Valim Antalya’mıza geldiğiniz tarihten itibaren esnaf ve sanatkârlarımızı işyerinde ziyaret ettik. Gerçekleştirdiğimiz birçok kampanyamıza destek vererek pandemiden zarar gören esnafımızdan alışveriş yapılması çağrısında bulundunuz. Yine Side Antik Kenti Bölgesindeki esnaflarımızı ziyaret ederek turizm sezonuna yönelik umut aşıladınız. Pandemi salgınını da inşallah dediğiniz gibi birlik ve beraberlik içerisinde aşacağımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Her Zaman İletişim Halinde Olacağız
Antalya’da göreve başladığından bu yana şehirdeki tüm dinamiklerle temas kurmak istediğini ancak pandemi döneminin bunu biraz zorlaştırdığını ifade eden Vali Yazıcı; “Ben geldiğimden bu yana sizlerle iletişim halinde olmaya gayret ediyorum. Bundan sonra da devam edeceğim. Sizlerin fikirleri görüşleri benim için önemli. Şehrin dinamikleriyle iletişim kurarak şehri yönetmek istiyorum. İnşallah pandemi sonrası farklı konuları konuşup tartışmak için işlerin çözüme kavuşması için toplanmaya devam edeceğiz. Şehrin dinamikleri olarak sürekli iletişim halinde olmamız lazım. Ben bu şehre hizmet etmeye geldim. Bu sebeple iletişim kanallarım her zaman açık. Ne sorununuz olursa olsun birlikte çözmeye hazırım.” dedi.

Kendimizi Pandemi Sonrasına Hızlıca Hazırlamalıyız
Ülkemizin en özel şehirlerinden birinde görev yaptığını vurgulayan Vali Yazıcı; “Antalya’mız her yönüyle özel bir şehir. Bu ilde çalışan, görev yapan olarak hepimiz bunun farkındayız. Ülkemizin turizm gelirlerinin üçte biri bu şehirden elde ediliyor. Esnafımızın en küçük dükkânı bile ihracat yapıyor. Turizmin hareketi olmadığında buradaki herkesin işi bir şekilde olumsuz etkileniyor. Turizm şehirdeki bütün sektörleri etkiliyor. Çünkü onun getirdiği müthiş bir hareket var. Yüzbinlerce çalışanı var. Dolayısıyla pandemi inşallah kısa bir süre içinde bitecek. Şehir olarak kendimizi pandemi sonrasına en iyi şekilde hazırlayarak turizmde diğer merkezlere göre öne çıkmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Veriler Tüm Dünya Ülkeleriyle Paylaşılıyor
Antalya’nın şuan risk kategorisinde kırmızı da yer aldığını dile getiren Vali Yazıcı, bu verilerin bütün dünya ile paylaşıldığını ve bir turizm şehri olarak kurallara uymamızın önemli olduğunu söyledi. Yeni tedbirlerin en kısa zamanda etkisini göstermesini ümit ettiğini aktaran Vali Yazıcı; “Yeni tedbirler inşallah etkisini gösterir. Halkımız son zamanlarda tedbirlere çok uymuyor. Vatandaşlarımızın psikolojisi ve ekonomisi bozuldu. Biz bunları birliktelik ruhuyla çözeceğiz. İnşallah her şey en kısa sürede iyi olacak.” dedi.

Sorunları Yerinde İnceleyip Çözmeye Gayret Ediyorum
Pandemi dönemiyle birlikte hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını tüm dünyanın gördüğünü dile getiren Vali Yazıcı; “Pandemi döneminde hiçbir şeyin tadı yok. Attığınız her adımda pandemi riski var. Benim işim şehrin dinamikleriyle etkileşimde olarak sorunları çözmek. Bu kapsamda toplantılar gerçekleştirmek. 29 yıllık meslek tecrübemde hep sorunları yerinde inceleyip çözmeye gayret ettim. Hep vatandaşlarımızla iç içe olup sorunlarını dinlemeye gayret ettim. Maalesef pandemi birçok konuda elimizi kolumuzu bağlıyor. En önem verdiğim konuların başında gelen eğitimle ilgilide birçok planım var. Bu zorlu süreçten dolayı bunları da şuan gerçekleştiremiyorum. Özellikle iyi bir eğitimle yetişmiş kalifiye eleman konusunda burada sizlerle fikir alışverişi yapmak isterdim. İnşallah bunların zamanı gelecek. Buradan ayrılırken şehre hizmetlerimle, bıraktığım eserlerle anılmak istiyorum.” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın