Geleceğimizin Teminatı Gençlerimize İnancım ve Güvenim Tam

Okunuyor | Geleceğimizin Teminatı Gençlerimize İnancım ve Güvenim Tam
 Geleceğimizin Teminatı Gençlerimize İnancım ve Güvenim Tam

Vali Yazıcı, Antalya Spor Salonu Bahçesinde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programına katıldı. Programda açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı, gençlerimizin gelecekte bizleri bugünden daha ileriye taşıyacaklarına inancının tam olduğunu belirtti.

Vali Ersin Yazıcı, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü tarafından Antlya Spor Salonu Bahçesinde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programına katıldı. Programda Vali Yazıcı’ya, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erdal Köse, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere ve protokol üyeleri eşlik etti.

Sözlerine tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak başlayan Vali Yazıcı; “Gençlerimizin gelecekte bizleri bugünden daha ileriye taşıyacağına inancım her zaman tamdır. Bugün de aynı duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği bu Cumhuriyeti gençlerimizle birlikte daha ileriye taşıyacağız. Biz büyük hedefleri olan bir ülke ve milletiz. İnanıyoruz ki gençlerimiz önümüzdeki yıllarda ülkemizi dünyanın süper ligine taşıyacak. Bu azim, bu kararlılık tüm gençlerimizde var. Ben gençlerimize güveniyorum. Gençlerimizin vatanlarına, milletlerine bağlılıklarını 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında hepimiz gördük. Bizim için vatan kutsaldır. Bu toprakları vatan kılmak için ne kadar şehit verdiğimizi hepimiz biliyoruz. 19 Mayıs günü Ulu Önder Atatürk’ün başlattığı vatanımızı koruma arzusu halen aynı kararlılıkla devam etmekte. O yakılan meşalenin sonucunda Türkiye Cumhuriyeti kuruldu ve bu Cumhuriyet aynı azim ve kararlılıkla yoluna devam ediyor. Atatürk’ün bizlere armağan ettiği, kurtuluş savaşımızın başlangıç tarihi olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Son olarak gençlerimize seslenmek istiyorum. Gelecek sizin, geleceğin teminatı sizlersiniz. Biz büyükler sizlere güveniyoruz.” dedi.

Antalya Spor Salonu Bahçesinde gerçekleştirilen kutlamanın ardından Vali Yazıcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Kaleiçi’nden başlayan tekne kortejine katıldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın