Kadın Merkezi Dualarla Açıldı

Okunuyor | Kadın Merkezi Dualarla Açıldı
 Kadın Merkezi Dualarla Açıldı

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek tarafından 8 Mart Kadınlar Gününde, kadınların hizmetine açılacağı taahhüt edilen Altuncan Hatun Kadın Merkezi dün dualarla açıldı. 

KADINLARDAN YOĞUN İLGİ 

Altuncan Hatun Kadın Merkezinin açılışına kadınlar yoğun ilgi gösterdiler. Açılışa; İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bedir, MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev, Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, siyasi partilerin temsilcileri, kadın kolları ve gençlik kolları başkanları ve yönetimleri katıldılar. Açılış konuşmasını yapan Başkan İşlek; “Sayın yönetimim, ilçemizin değerli protokolü, elleri öpülesi annelerim, değerli hanım kardeşlerim, geleceğimizin teminatı genç kızlarımız, değerli Korkutelililer, bugün burada Allah nasip ederse Altuncan Hatun Kadın Merkezimizin açılışını yapacağız. Bugün buradan basın aracılığı ile söyleyeyim son günlerde ülkemizin içinde bulunduğu durumdan ve şehitlerimize olan saygımızdan dolayı açılışımızı dualarla yapacağız. Altuncan Hatun; Selçuklu hükümdarı Tuğrul Bey’in eşi ve dünyanın en güçlü altı kadınından biri. Bizde Selçuklu şehriyiz.  Bizim kadınlarımız da Korkuteli’mizin kadınları da bana göre hükümdar ve birer komutan. Hepsi İslam’a ve Turan’a evlat yetiştiriyorlar.” Dedi. 

“ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK” 

Başkan İşlek “  5 Şubat’ta yapımına başladık ve 8 Martta hizmete açılacağını belirttik. Arkadaşlarımız gece gündüz çalışarak bu merkezi size hazırladılar. Eksiğimiz var ise affola ama tüm kadınlarımızdan rica ediyorum burası sizin yuvanız buradaki her eksiği burada size hizmet edecek arkadaşlara söylerseniz hep birlikte o eksikleri gidereceğiz. Allah nasip ederse mayıs ayı itibari ile seçim döneminde taahhüt ettiğimiz tüm projelerden üçünü gününde ve zamanında bitirmiş olacağız. Geriye sadece Engelsiz Köy ve Atış Poligonu kaldı. Onların dışındakilerin hepsi gününde zamanından önce bitmiş olacak. Kadın Merkezi, 1071 Yüzme Havuzu ve haftaya başlayacak olduğumuz Emekliler Merkezi taahhütlerimiz içinde yoktu. Fakat seçim döneminde özellikle evlerinde oturduğum annelerim, kardeşlerim çok iyi biliyorlar size öyle bir merkez yapacağız ki mutlu olacaksınız demiştik. Bu o evlerde verdimiz sözlerden biri. Buradan tüm arkadaşlarıma teşekkür edeceğim.” Diye konuştu.  

“ 19 İLÇENİN GÖZ BEBEĞİ OLACAĞIZ”  

Başkan İşlek “ Mimarımız Çağatay Çenit, Belediye Şirketimizin yönetim Kurulu Başkanı Koray Doğanay, Belediye Başkan Yardımcılarımız Recep Şahin ve Emrah Erünsal, gece gündüz alın teriyle çalışan, dertleşebildiğim dertlerine derman olmaya çalıştım işçilerimiz ve onların müdürleri Fen İşleri Müdürü Ahmet Yavaşlar ve Park Bahçeler Müdürü Mehmet Ali Kapan ve belediyemizin on bir aydır ter döken personeline çok teşekkür ediyorum ve alkışlarınızı rica ediyorum. On bir ay bir şey göstermeye çalıştık. Siyaset yapmadık, adaletli davranarak, gecemiz gündüzümüz hatta rüyamız bile Korkuteli oldu. Korkuteli’den bir sonraki seçime kadar tek şey istiyorum. Lütfen ilçemize ve kendimize güvenelim. Biz Korkuteli’yiz yavaş yavaş bakış açımızı değiştirmek zorundayız. Bakış açımızı geliştirmek zorundayız. Biz on bir ay önce Elmalı’yı konuşuyorduk, bucak sanayisini konuşuyorduk, hayvancılıkta Çavdır diyorduk. Şimdi emin olun Korkuteli’yi konuşuyor ve daha çok konuşacaklar. 19 ilçenin göz bebeği olmak için, tek dileği olmak için sizlerden tek istiyorum. Dua, lütfen dualarınızı eksik etmeyin. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı. İlçe Kaymakamı Ömer Çimşti’in de konuşmasının ardından İlçe Müftüsü Selim Yazıcının dua etmesi ile kurdele kesimi yapıldı ve merkezin tanıtımı yapıldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın