Sağlık Bakanı Koca, Vali Yazıcı’yı Ziyaret Etti

Okunuyor | Sağlık Bakanı Koca, Vali Yazıcı’yı Ziyaret Etti
 Sağlık Bakanı Koca, Vali Yazıcı’yı Ziyaret Etti

Çeşitli temaslarda bulunmak ve İl Değerlendirme Toplantısı’na katılmak üzere Antalya’ya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Vali Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti. Ziyaret sırasında gerçekleştirilen açıklamada Bakan Koca; “14 aydır büyük mücadele verdiğimiz pandemide yeni bir pik dönemi yaşadık. Düşüş hızını artırmak amacıyla tam kapanmak zorunlu oldu.” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak ve İl Değerlendirme Toplantısı’na katılmak üzere Antalya’ya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya programı kapsamında Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Sağlık Bakanı Koca’ya Antalya Milletvekilleri Kemal Çelik ve Tuba Vural Çokal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş eşlik etti. Sağlık Bakanı Koca, Valilik binası girişinde çiçekle karşılandı. Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Koca, ardından Vali Yazıcı ile makamında görüşme gerçekleştirdi.

Düşüş İstediğimiz Miktarda Olmadı
Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Koca, “Sadece salgını değil, salgın hizmetlerinin tamamını değerlendiriyoruz. Antalya’da bugün yerinde incelemelerde bulunup mesai arkadaşlarımızla civar illeri değerlendireceğiz. Bu toplantının benzerlerini önümüzdeki günlerde başka bölgelerde de yapacağız. Genel bir durum değerlendirmesi yaptık. Son haftalarda tüm ülkelerde görülen artış nedeniyle tam kapanmaya geçmek zorunda kaldık. 17 günlük kapanmayla hızlı bir düşüş olacağını umuyorum.” dedi.

Bayramı Bayram Gibi Yaşamak İstiyoruz
Pandeminin Antalya’daki seyrini Vali Yazıcı’yla görüştüklerini söyleyen Bakan Koca, “Antalya’nın sağlık turizmi açısından gelişime açık bir potansiyeli var. Ne yaparız diye bunu da görüştük. İhtiyaç duyacağımız farklı yatırımları görüştük. Gün içinde de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Burdur ve Isparta da değerlendirelecek. 14 aydır büyük mücadele verdiğimiz pandemide yeni bir pik dönemi yaşadık. Düşüş hızını artırmak amacıyla tam kapanmak zorunlu oldu. Bayramı bayram gibi yaşamak istiyoruz. Vaka oranlarını ve değişim hızlarını düzenli olarak her hafta yayımlıyoruz. Mücadelemiz sürüyor.” diye konuştu.

Hedefimiz Hastane Yükünü Her Geçen Gün Azaltmak
Alınan tedbirlerle yükü azaltmayı hedeflediklerini belirten Sağlık Bakanı Koca, “Filyasyonun önemi büyük. Dünyada bunu etkin şekilde uygulayan nadir ülkelerden biriyiz. Antalya’da her biri 3 kişiden oluşan filyasyon ekip sayımız 358. Vaka sayısı Antalya’da son bir haftada yüzde 35 azaldı. Yatak doluluk oranı yüzde 47.7, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 66.3. Son haftada bir yük azalması görüyoruz.” dedi.

Antalya’da Aşılama Başarılı Şekilde Devam Ediyor
Antalya’da aşılama programının başarıyla yürüdüğünü söyleyen Sağlık Bakanı Koca, şunları kaydetti: “65 yaş üst vatandaşlarımız yüzde 85 aşılandı. Etkin bir aşılama oranına ulaşmak zorundayız. Sırası geleni aşılamaya davet ediyorum. Isparta ve Burdur illerimizin değerlendirmeleriyle 3 ilimizin detaylarıyla son durumu göreceğiz. Bu dönemdeki mücadelemiz bizi gerçek bir bayrama çıkaracaktır.”

Basın açıklamasının ardından Kepez Devlet Hastanesi Çocuk Servisi’ni ziyaret ederek hastalara acil şifa dileyen Vali Yazıcı ile Sağlık Bakanı Koca, sağlık çalışanlarını bu zorlu süreçteki fedakarca çalışmalalrından dolayı bir kez daha tebrik etti. Ziyaret sonrası Vali Yazıcı ile Sağlık Bakanı Koca, Antalya, Isparta, Burdur’u kapsayan İl Değerlendirme Toplantısı’na geçti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın