Sarıgül ve Davutoğlu dan Antalya’da ‘Birlik ve beraberlik mesajı’

Okunuyor | Sarıgül ve Davutoğlu dan Antalya’da ‘Birlik ve beraberlik mesajı’
 Sarıgül ve Davutoğlu dan Antalya’da ‘Birlik ve beraberlik mesajı’

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Afet Yönetim Merkezini ziyaret ederek, Başkan Böcek’ten çalışmalar hakkında bilgi alan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu yangının bir an önce söndürülmesi için birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu söyledi. 

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Afet Yönetim Merkezini ziyaret ederek Başkan Böcek’ten 6 gündür süren yangın söndürme çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Başkan Böcek, 6 gündür Büyükşehir Belediyesi’nin canla başla yangını söndürmek için mücadele ettiğini ancak havadan ve karadan müdahalenin yetersiz olmasından dolayı yangını kontrol altına almakta zor anlar yaşadıklarını anlattı.

Ziyaretlerin ardından Sarıgül ve Davutoğlu, Başkan Böcek ile birlikte basın açıklaması yaptı.

SARIGÜL ‘YARALARI ELBİRLİĞİYLE SARMALIYIZ’

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve çalışma arkadaşlarını yerinde ziyaret ederek Manavgat’ta yangının çıktığı ilk dakikadan beri bütün birimleriyle çalışmaların en başında yer aldığına bizzat şahit olduğunu belirtti. Türkiye’nin bugüne kadar böyle bir sıkıntı görmediğini belirten Sarıgül, “ Ama Türkiye Cumhuriyeti büyük devlettir. Yangın konusunda bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, büyükşehir belediyeleri, ilçe belediyeleri, TOOB, herkes yangın üzerinden siyaset yapmadan el birliğiyle yaraları sarmalıyız. Ateş düştüğü yeri yakar. Doğada birçok canlının yok olduğunu görmenin üzüntüyü içerisindeyiz. Bakanlıkları, büyükşehir belediyelerini, Antalya Büyükşehir Belediye’mizin yaptığı gibi tam bir anlayış birliği ve duygusu içerisinde bu yangını söndürmeye davet ediyorum. Bu anlayış ve dayanışmayı Muhittin Böcek başkanımda gördüm. Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Çok geçmiş olsun” dedi.

DAVUTOĞLU, ‘DOĞRU MÜDAHALE YAPILMADI’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ‘da kendi çocukluğunun da geçtiği Toroslarda çıkan yangını üzüntüyle izlediklerini belirterek, “Kriz anında doğru bir koordinasyonla müdahale etmek gerekir. Ancak şu ana kadar doğru bir müdahale yapılamadı” dedi. Davutoğlu, yangının herkesin yüreğini yaktığını belirterek, “Bu ülkede başbakanlık yapmış sorumlu bir vatandaş kimliği ile söylüyorum. Türk Hava Kurumu Kayyum Başkanı sorumluluk bizde değil, Orman Bakanlığında derse, Orman Bakanı merkezi yönetimde değil belediyelerde derse, bir anda ortada bir kaos oluşur. Sayın Cumhurbaşkanı kendi bakanı ile uçak konusunda çelişkili. Eğer uçak ihtiyaç idiyse ve elimizde sadece 3 uçak kalmış ve 6 uçak bakımsız ise yeni uçak neden alınmadı. Şuanda bir seferberlik var. Bu yangın bütün ülkemizin yüreğini yakıyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı benim başbakan olduğum dönemde AFAD başkanıydı. Cumhurbaşkanı Yardımcısının gelip her an burayı yönetmesi lazım. Kriz devam ediyor çağrımdır. Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı şu krizi etkin yönetin. Biz de sizi alkışlayalım” dedi.  

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın