TÜİK 95 Yıldır Önemli Bir Yol Gösterici

Okunuyor | TÜİK 95 Yıldır Önemli Bir Yol Gösterici
 TÜİK 95 Yıldır Önemli Bir Yol Gösterici

Türkiye İstatistik Kurmu’ nun (TÜİK) 95’inci kuruluş yıldönümü münasebetiyle, Antalya İstatistik Bölge Müdürü Muhammet İlyas Uysal başkanlığındaki heyet Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Vali Yazıcı TÜİK’in verilerinin yol gösterici olduğuna vurgu yaptı.

Türkiye İstatistik Kurmu Bölge Müdürü Muhammet İlyas Uysal başkanlığındaki heyet, TÜİK’in 95’inci kuruluş yıldönümü münasebetiyle Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Türkiye İstatistik Kurmu Bölge Müdürü Uysal ziyarette Vali Yazıcı’ya, çalışmalar hakkında bilgi vererek destekleri için teşekkür etti. İstatistiksel bilginin bölgesel ve ulusal kalkınmadaki önemine vurgu yapan Vali Yazıcı, Antalya İstatistik Bölge Müdürlüğü’nün kurumsal yapısı ve kurum çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yazıcı, Türkiye İstatistik Kurumu’nun son yıllarda başarılı çalışmalara imza attığını belirtti. Özellkle nüfus, ekonomik ve sosyal alanlarla ilgili alınan verilerin çok önemli olduğuna değinen Vali Yazıcı, ekonomik konular, sosyal konular, demografik yapı, bilim ve teknoloji gibi birçok alanda ülkemizin istatistiklerini derleyen, değerlendiren ve yayımlayan TÜİK’in eksikliklerin belirlenmesi ve yol haritasının çizilmesine önemli derecede katkı sağladığını kaydetti.

TÜİK’in 1926 yılından bu yana ülkemizin istatistik yapısını geliştirerek, ulusal ve uluslararası ihtiyaçlara cevap vermek için bir çok çalışma yaptığının altını çizen Türkiye İstatistik Kurmu Bölge Müdürü Uysal, TÜİK Antalya Bölge Müdürlüğü olarak 103 personeli ile sorumlu olduğu araştırmaları, bilgisayar destekli telefonla görüşme, bilgisayar destekli kişisel görüşme ve web tabanlı anket yöntemiyle gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Açıklanan Veriler Çalışmalarımıza Işık Tutuyor
TÜİK tarafından açıklanan veriler ışığında önemli çalışmalar yapıldığını aktaran Vali Yazıcı; “Hepimizin bildiği gibi Antalya çok büyük bir şehir. Önemli bir turizm ve tarım şehri. Bir dünya şehri, turizmin başkenti. Burada gerçekleştireceğimiz birçok proje ve faaliyette açıklanan veriler çalışmalarımıza ışık tutmakta. TÜİK 95 yıldır bu konuda önemli bir yol gösterici. Kendilerini gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalardan dolayı kutluyorum.” dedi.

Ziyaret sonunda TÜİK’in 95’inci kuruluş yıldönümünü kutlayan Vali Yazıcı, çalışmalarında başarılar diledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın