Vali Yazıcı, Dinamik Denetim Süreci Kapsamında Kafe ve Restoranları Denetledi

Okunuyor | Vali Yazıcı, Dinamik Denetim Süreci Kapsamında Kafe ve Restoranları Denetledi
 Vali Yazıcı, Dinamik Denetim Süreci Kapsamında Kafe ve Restoranları Denetledi

Vali Yazıcı, dinamik denetim süreci kapsamında Kepez’deki kafe, restoran ve lokantalarda denetimde bulundu. Pandemi sürecinin herkesi olumsuz etkilediğinin altını çizen Vali Yazıcı, bu süreçten hep birlikte kurtulacağımızı belirtti.

Pandemi tedbirlerine dikkat çekmek için koronavirüs dinamik denetimi gerçekleştiren Vali Ersin Yazıcı, vatandaşların ve özellikle öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu Kültür Mahallesi’ndeki iş yeri ve işletmeleri denetledi. Denetime Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür ve Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere katıldı.

Kepez Kültür Mahallesi’ndeki kafe ve restoranlardaki oturma düzenleri ile çalışanların temizlik kurallarını denetleyen Vali Yazıcı, yeni kısıtlamalar ve ramazan ayı boyunca uygulanacak tedbirler hakkında esnaflarla sohbet ederek kurallara uyulması konusunda hassasiyete dikkat çekti.

Bu İlletten Hep Birlikte Kurtulacağız
Vali Yazıcı; “Evet, yine hep birlikte denetimdeyiz. Ülkemizin her bölgesinde farkındalık yaratmak adına denetimler devam ediyor. Şuan Antalya olarak kırmızı risk grubunda yer alıyoruz. Arzumuz en kısa zamanda mavi risk grubuna geçmek. Esnafımızla hem sohbet ettik hem de aldığı tedbirleri yerinde inceledik. Pandemi süreci herkesi olumsuz etkiledi. Denetimde bulunduğumuz bölgede üniversite öğrencilerimizin yoğun olarak ziyaret ettikleri yeme – içme yerleri var. Üniversitemizin kapalı olması ve turizmin çok iyi geçmemesi bölge esnafımızı daha da sıkıntıya soktu. İnşallah bu illetten hep birlikte verdiğimiz mücadele ile kurtulacağız.” şeklinde konuştu.

Antalya’da 500 Bin Civarı Vatandaşımızı Aşıladık
Aşılama çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Vali Yazıcı; “Bir yandan aşılama çalışmalarımız devam ediyor. Her gün aşılanan vatandaşımızın sayısı artıyor. Şimdiye kadar Antalya’mızda 500 bin civarında vatandaşımızı aşıladık. Esnafımızın tedbirler konusunda duyarlılığı beni memnun etti. Genel anlamda denetlediğimiz işyerlerinde tedbirlere uyulduğunu gözlemledik. İnşallah daha dikkatli olarak en kısa zamanda mavi risk grubuna geçerek normal hayatımıza dönmek istiyoruz. Antalyalı hemşerilerime güveniyorum. Hep birlikte inanırsak, azmedersek bunu başarabileceğimize inanıyorum.” dedi.

Bulaş Riski Olan Yerlerde Dikkatli Olmalıyız
Denetimlerde özellikle kafe ve restoranların mutfak bölümlerini gezen Vali Yazıcı, maske – mesafe – temizlik kurallarının öneminden bahsetti. Kafe ve restoranların oturma alanlarının sosyal mesafe kurallarına uygunluğunu denetleyen Vali Yazıcı; “Burada amacımız pandemi tedbirlerine farkındalık yaratmak. Biliyoruz ki yeme içme yerlerimiz ne kadar kurallara dikkat etse de bulaşma riski fazla oluyor. Maskemizi çıkardığımız için virüse karşı korumasız kalıyoruz. Turizm kenti olarak dikkatli olmalıyız. Sezon yaklaşıyor. Turizm burada lokomotif sektör. Antalya ekonomisinin can damarı. Bu yüzden bulaşma riski olan yerlerde çok dikkatli olmalıyız.” dedi.

Pandemiyle Mücadelede Rehavete Yer Yok
Pandemiyle mücadelede rehavete yer olmadığını belirten Vali Yazıcı; “Kurallar değişmedi. Virüs hala aramızda. Aşılamalar gerçekleştirilene kadar virüse karşı en büyük silahımız maske – mesafe – temizlik. Bu üç kuralı unutmamalıyız. Herkes kurallara uyum noktasında başkasını suçluyor. Meşhur bir sözümüzde olduğu gibi herkes kendi kapısının önünü süpürse cadde temiz olur. Herkes kendi tedbirlerine dikkat ederse bu virüsten kurtuluruz. Vatandaşlarımızdan bu konuda hassasiyet bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

En Büyük Görev Esnaf ve Vatandaşlarımıza
Vali Yazıcı; “Esnafımız bu süreçte büyük sıkıntılar yaşadı. Bu süreci yine birbirimize destek olarak inşallah en kısa sürede atlatacağız. En büyük görev esnaf ve vatandaşlarımıza düşüyor. Kendi kendimizi denetleyen bir mekanizmamız olması lazım. Denetim konusunda hep birlikte hareket edersek başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın