Vali Yazıcı, Pazar Denetimlerine Katıldı

Okunuyor | Vali Yazıcı, Pazar Denetimlerine Katıldı
 Vali Yazıcı, Pazar Denetimlerine Katıldı

Vali Yazıcı, Yeşil Bahçe Halk Pazarı ve Kanal Mahallesi Kapalı Salı Pazarındaki denetimlere katılarak vatandaşları evlerine en yakın pazarı tercih etmeleri ve kurallara özen göstermeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Vali Ersin Yazıcı, İçişleri Bakanlığı’nın “Pazar Yerleri Genelgesi” kapsamında saat 10.00 ile 17.00 arasında açık olacak Yeşil Bahçe Halk Pazarı ve Kanal Mahallesi Kapalı Salı Pazarındaki denetimlere katıldı. Denetimlerde Vali Yazıcı’ya Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, Antalya Esnaf Odaları Başkanı Adlıhan Dere ve Antalya Semt Pazarcıları Odası Başkanı İsmail Öz katıldı.

Tedbirlere ve Kurallara Uyulması Bizleri Sevindirdi

Denetimlerde açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı; “Tüm Türkiye’de bugün pazarlarımız açıldı. Vatandaşlarımızda yaş sebze ve meyve ihtiyaçlarını buralardan temin ediyorlar. Gerçekleştirdiğimiz denetimde pazarın her noktasını dolaştım. Genel olarak sakin bir pazar. Gördüğümüz tablo güzel. Vatandaşlarımızın ve pazarcıların mesafeyle ilgili çok büyük bir sorunu yok. Gözlemlediğimiz kadarıyla tedbirlere ve kurallara uyulması bizi sevindirdi. Biz pazarlar kurulunca aşırı kalabalıklar oluşup aldığımız tedbirler ilgili sıkıntı yaşanmasın istiyorduk. Bugün bu başarılmış görünüyor.” dedi.

Vatandaş da Pazarcı da Memnun

Pazarda sohbet ettiği vatandaşların tedbirlerden ve önlemlerden genel olarak memnun olduklarının altını çizen Vali Yazıcı; “Vatandaşlarımız tedbirlerden ve önlemlerden memnun. Pazarcılar da memnun. Henüz öğlen saatleri olmasına rağmen birçok tezgah ürünlerini satmış durumda. İnşallah kurallara uyarak bu süreci hep birlikte atlatacağız.” diye konuştu.

Her şeyin başının sağlık olduğunu özellikle bu dönemde daha iyi anlaşıldığını ifade eden Vali Yazıcı, pazarlarımızı ve diğer işletmelerimizi pandemi kurallarına uygun olarak işlettiğimiz zaman vatandaşımızın da dikkatiyle koronavirüs illetinden hep birlkte kurtulacağımızı dile getirdi.

Denetimlerimiz Sıkı Bir Şekilde Devam Edecek

Açıklamaların sonunda şehirdeki yapılan denetimlere de değinen Vali Yazıcı; “Kolluk kuvvetlerimiz başta şehir merkezleri ve şehir giriş çıkışları olmak üzere sıkı bir kontrol yapıyorlar. Şu manada adaleti sağlamak istiyoruz. Dışarı çıkma muafiyeti olmayan ve zorunda olmayan kimse dışarı çıkmamalı. Biz bunu temin etmekle görevliyiz.

Uygulamalarımızın sıkı bir şekilde devam etmesinin en temel amacı budur. Çok sayıda insanımız virüsle mücadele kapsamında dışarı çıkmıyor.  Dışarı çıkanlarında mutlaka ve mutlaka muafiyeti olması lazım. Evde kalan vatandaşlarımızın da adalet duygusu zedelenmesin diye de bunu ısrarla devam ettireceğiz. Ben pazar yerindeki pazarcıların dikkatine ve hassasiyetine, vatandaşlarımızın pandemi noktasında gösterdikleri hassasiyete, belediyelerimizin ve pazarcılar odamızın birlikte bu güzel tabloyu oluşturdukları için herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın