Vali Yazıcı, Yaya Önceliğine Farkındalık Yaratmak İçin Kırmızı Çizgi Çekti

Okunuyor | Vali Yazıcı, Yaya Önceliğine Farkındalık Yaratmak İçin Kırmızı Çizgi Çekti
 Vali Yazıcı, Yaya Önceliğine Farkındalık Yaratmak İçin Kırmızı Çizgi Çekti

Vali Ersin Yazıcı, Prof. Dr. Ömer Özkan ile yayaların geçiş üstünlüğüne dikkat çekmek için İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan Kırmızı Çizgi uygulaması kapsamında Işıklar Caddesi’nde ışıksız yaya geçidine kırmızı çizgi çekti.
Antalya’da yaya önceliği konusunda toplumda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak ve yaya önceliğine verilen önemi vurgulamak amacıyla yaya geçitlerine kırmızı çizgi çekildi. İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ sloganıyla başlatılan farkındalık çalışması kapsamında Antalya’nın en işlek caddelerinden olan Işıklar Caddesi üzerinde ışıksız yaya geçidinde bulunan beyaz şeritlerden ortadaki şeritler kırmızıya boyandı. Etkinliğe Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Estetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan katıldı.

Vali Ersin Yazıcı kampanya yüzü olan Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Estetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ile birlikte Işıklar Caddesi’nde bulunan ışıksız yaya geçitlerine kırmızı çizgi çektikten sonra trafikteki vatandaşlarla yaya önceliği hakkında broşür dağıttı.

Yayalar Kırmızı Çizgimiz
‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ etkinliği kapsamında açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı; “Bugün trafikte yayalarımıza karşı farkındalığın arttırılması kapsamında düzenlenen etkinlikle kırmızı çizgimizi çektik. Trafikte önceliğimiz kırmızı çizgimiz yayalarımızdır. Trafik ışıklarının olmadığı yaya geçitlerinde yayalara öncelik verelim. İçişleri Bakanlığımızın önderliğinde Türkiye’nin her tarafında önceliğin yayanın olduğuna dikkat çekmek için bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Sürücülerimizi bu noktada bilinçlendirmek için çalışmalar yapıyoruz. Trafikte yaya güvenliğini önemsiyoruz. Yayaları gördüğümüzde önceliğin onlarda olduğunu hatırlatmak için bugün buradayız. Trafikteki sürücülerimizin buna dikkat etmesini istiyoruz.” dedi.

Çocuklarımızda Küçük Yaşta Trafik Bilinci Oluşturmak İstiyoruz
Etkinlik sırasında sürücülerle sohbet edip yaya önceliği hakkında broşür dağıtan Vali Yazıcı; “Çocuklara kırmızı düdük vererek sürücü olan anne veya babalarının hata yapması halinde uyarmasını söyledik. Özellikle yaya geçidinde ya da başka kural ihlallerinde çocuklarımızın ebeveynlerini uyarmalarını ve düdüğü çalmalarını istiyoruz. İnşallah böylelikle küçük yaşta çocuklarımızda da trafik bilinci oluşacak. Trafikteki sürücülerimize sizin vasıtanızla bir kez daha seslenmek istiyorum. Trafikte her zaman öncelik hayatın öncelik insanın öncelik yayanın diyerek bu anlamlı ve güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın