Yangın bölgeleri ilaçlanıyor

Okunuyor | Yangın bölgeleri ilaçlanıyor
 Yangın bölgeleri ilaçlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi yangın felaketinin yaşandığı bölgelere hizmet sağlamaya devam ediyor. Yangın sebebiyle bölgede telef olan hayvanlar programlı bir şekilde bertaraf edilirken oluşabilecek salgın hastalıkların yayılmasın önlemeye yönelikte vektörel mücadele yapılıyor. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yangının söndürülmesinin ardından Manavgat, İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinde salgın hastalıkları yayan vektörlere (sivrisinek, karasinek, hamamböceği vb.) yönelik 32 araç ve 163 personel ile mücadele yürütüyor. 

SALGIN HASTALIKLARA ÖNLEM 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri 28 Temmuz’da meydana gelen orman yangını sonrası bölgede telef olan besi hayvanları bertaraf etti. Ekipler, doğal ortamdaki tespit edilemeyen veya ulaşılamayan hayvan ölülerinden (leş) kaynaklanabilecek salgın hastalıklara (kolera, tifo) neden olan vektörlere yönelik mücadele büyük bir titizlikle yürütülüyor.

İLAÇLAMA DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri tüm Antalya’da karasinek ve diğer vektörlere yönelik mücadeleyi de fiziksel, mekanik ve kimyasal olarak aralıksız bir biçimde sürdürüyor. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın